MaRS

Моя душа путешествует по духам,
как души других людей - по музыке.

Шарль БодлерАрхів документів

Як визначити дату випуску флаконів Chanel


   На прикладі флакону парфумів Chanel No 5 проаналізую ознаки, символи, форми, колір, спираючись на думку авторитетних колекціонерів (авторів блогів Raiders of the Lost Scent таCleopatra's Boudoir/Grace E. Hummel ). Не претендую на істину, якщо у чомусь помиляюся, виправте, будь ласка, буду дуже вдячна.

   Парфуми представлені у пляшці Chanel на основі оригінального дизайну Sem.

   Всі пляшки Chanel виготовлені Verreries Brosse, і зазвичай, на дні має бути тиснутий логотип VB або BR. На всіх моїх флаконах є такий логотип, крім двох, які я визначаю, як зразки 1950-1960 років. Не можу сказати, що це підробка, так як якість рідини дуже хорошої збереженості, відповідає змісту, але з певними особливостями. Так, парфуми No 5, які я вчора відкрила, саме без логотипу VB. Та є цифра чи то 5, чи то 6. Що це може означати я не знаю поки що.

   З 1920-х до 1951 року маленьке "o", яке використовується в будь-якому парфумі, починаючи з № (число), буде мати крапку під ним, після 1951 року ця точка зникає. У моєму зразку, як і у всіх інших, є лише "o" без крапки знизу.

   З 1970-1987 рр. всі парфуми Chanel позначені словом Perfume під назвою аромату. Починаючи з 1988 року, ми бачимо замість цього слово Parfum. На моїй пляшці відсутній напис взагалі, а судячи з картинки з флаконами - це період 1950-1960. Та на рекламі 1957 (автор Річард Аведон) на етикетці написано No 5 Chanel без слова Paris, а у мене є останнє. Можна здогадатися, що Paris з'явиться згодом, т.б. це точніше 1960 рік.

   На чорному кругу одна літера "С", а не дві схрещені, що підтверджує період 1950-1960.

   Горловина флакону значно вужча за зразки 1970-1980 років.

   В середині коробки гофрований папір, а не пластик.

   На дні верхньої паперової коробки напис EXTRAIT TTPM = 1/4 унції (Tres Tres Petit Modele / Very Very або Extra Extra Small). Порівнюючи кілька варіантів, помітила, що слово EXTRAIT присутні на тих зразках, які я датую 1960 р., а більш пізнього випуску лише TTPM, TPM = 1/2 унції (Tres Petit Modele / Very or Extra Small),PM (Petit Modele / Small) = 1 унція .

   Слюда на коробці 1960 року тонша, більша натягнута і крихкіша.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейтинг:
(Голосов: 1)
Оценка: 5

просмотров: 27

опубликовано: 02 января 2020

Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -