MaRS

Моя душа путешествует по духам,
как души других людей - по музыке.

Шарль БодлерАрхів документів

Madame Rochas Rochas


   "Спочатку потрібно вдихнути жінку, а потім її побачити" - відомі слова видатного кутюр'є Марселя Роша, який одягав кінодів Джоан Кроуфорд, Катрін Хепберн, Джейн Харлоу, Марлен Дітріх, Мей Уест. Для компанії Rochas один з найкращих парфумерів XX століття Edmond Roudnitska створював композиції - "Femme Rochas","La Rose","Mouche", "Mousseline". Успіх ароматів був такий великий, що Марсель Роша перестав займатися одягом і планував лише реалізувати ідеї, пов'язані з парфумерією, але, на жаль, у 1953 році помер від крововиливу у мозок.

   Його справу продовжила дружина - Елен Роша. І в 1960 році компанія випустила на її честь іменні парфуми - Madame Rochas Rochas (парфумер Guy Robert).

   Випуск цих парфумів був приурочений до відкриття художньої виставки "Жіночі портрети" у палаці Гайєра, на якій виставлялися роботи Пікассо, Фрагонара, Мане, Матісса.

   Перший флакон Madame Rochas із кришталю нагадує вазу XVIII століття, яку Елен Роша побачила у вітрині антикварного магазину. Флакон Баккара вважають зразком стилю 1960 років. Упаковка - оранжево-коричневий візерунок парчі на білому тлі. Не дивно, так як мереживо, як і шовк та креп, були основними тканинами у роботі Марселя Роша.

   Ніби то, на випуску перших флаконів парфумів мадам Роша поставила власний підпис. Згодом Madame Rochas Rochas випускалися у різноманітних пляшках у концентраціях туалетної води та одеколону. Це був той випадок, коли зразків пляшок для певної композиції було найбільше.

   Madame Rochas Rochas - символ елегантності та вишуканості. Аромат піднесений, надихаючий, романтичний. Це образ жінки, яку люблять, яка захоплює та підкорює. До слова, у 1965 році Елен Роша обрали із 12 найелегантніших жінок світу і вручили титул Perfume Queen.

   Кажуть, перші парфуми, які вийшли у 1960 році, були створені із 200 інгредієнтів. Судячи по тому, що сьогодні різні випуски Madame Rochas Rochas у різноманітних флаконах і концентраціях можна придбати і за демократичну вартість, але не у українських продавців-бізнесменів, аромат був надзвичайно популярним. Маю два зразки у колекції і тішуся цьому факту.

   Перший флакон 7,5 мл із парфумами у формі тієї вази, про яку згадувала, але не у кришталі Баккара, на жаль. Не можу визначити точну дату випуску, але однозначно, до 1979 року. Рідина відмінної збереженості. Люблю ніжно, як і взагалі квітково-альдегідні композиції.

   Та не любити цю вишуканість та витончену елегантність, здається, не можливо. Кремовість та ніжність. Помадні альдегіди. Цитрусова кислинка. Свіжість неролі. Масляниста анімалістичність для чуттєвості. Прекрасні фруктова солодкість помадної троянди та гіркувата борошнистість ірису на сандаловому тлі.

   Яскравий льодяниковий іланг-іланг нагадує про Dame D’Or 1907 і я радію, що і вона у мене є.

   Свіжість та соковита зелень. Болотна гірчинка нарцисів та натяк на індольність. Дзвінкість конвалій така ж як і у Gold Amouage. А ще Madame Rochas нагадує перший випуск 2011 року Reckless Roja Dove, який я теж дуже люблю.

   Землиста гірчинка ветиверу. Карамельна амбра. М'яке оксамитове тепло. Пудровість. Кремовість. Пастель.

   Другий зразок Madame Rochas Rochas - 13 мл парфумів у газовому спреї з дуже дрібним розпиленням. Теж випуск до 1979 року. Орнамент флакону літера "R" створює враження кришталю . Золота кришечка прикрашена бісером із логотипу парфумів перших випусків. Орнамент на коробці таке ж мереживо, але шрифт написання назви інший. Мені здається, що парфуми більш зелено-нарцисові, менше альдегідів та помадності, та й взагалі аромат не такий мінливий, хоча зачаровує весняним звучанням. І дуже подобається носити цей флакончик у сумці.

   У 1989 році випустили оновлену Madame Rochas Rochas у білій мереживній упаковці, а у 2013 році вийшов ще більш осучаснений варіант. Та я не знайома з ними, тому порівняти не можу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейтинг:
(Голосов: 2)
Оценка: 5

просмотров: 59

опубликовано: 25 января 2020

Посмотреть следующий блог

Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -