MaRS

Моя душа путешествует по духам,
как души других людей - по музыке.

Шарль БодлерАрхів документів

Chamade Guerlain


   Важко обрати іншу композицію після вчорашньої Nahema Guerlain, якщо це не улюблений мій Chamade. Колись я у знайомого колекціонера із Америки замовила вінтажний флакон цих парфумів. Поки визначалася з іншими пропозиціями, мати продавчині, зайшовши в гості, затестила парфуми і забажала собі. Щоб компенсувати цю незручність, мені відправили мініатюрне серце (7 мл) без коробочки. І ось з рідини, яка була у тому першому флаконі, і розпочалася моя любов до аромату.

   Не зважаючи на те, що ніякої інформації, ніяких пізнавальних знаків, кодів не було, але враховуючи дивовижне звучання, парфуми були дуже давніми. Вони стали ніби камертоном, до якого я все прирівнювала інші зразки. А інші все не дотягували до того рівня. Аж поки у руки не потрапила пробірка зі зразком 1970 року, а потім і весь залишок із флакону rousbud, як і сам флакон (шкода, що пошкоджений під час відкривання).

   Ця краса опинилася у мене завдяки все тій же Людмили, яка просто майстриня діставати геніальні аромати Guerlain (і не тільки). Про це я вже не раз з приємністю згадувала.

   До речі, той мій перший флакон у вигляді перевернутого серця тепер є сховищем для парфумів, а пошкоджений rousbud до цього часу пахне.

   Та Chamade я дістала цього разу із-за аромату троянди, пам'ятаючи яка вона у ньому прекрасна. Але парфуми вирішили розкритися весняним ароматом гіацинту.

   Традиційно розпочинається історія альдегідами, які щоразу здаються іншими. Сьогодні вони воскові, злегка торкаються крижаною морозністю і навіюють думки про білосніжну сорочку. О, як вже хочеться вилізти із комфортних светрів... Далі альдегіди стають борошнистими і непомітно зникають, а, можливо, і не зникають, просто стають непомітними, а дія їх продовжується. Кислинка бергамоту, маслянистість та димність товстої шкірки. Смолистість, яка переходить у кремову ванільність та вершковість. Масляниста анімалістичність.

   Першим із квіткового серця композиції виділяється землисто-гірко-трав'янистий голос гіацинту, який поступово запудрюється.

   Промайнула свіжість та ніжність конвалій. Особливо помітно соковите зелене листя. І величезний букет нарцисів! І хоча про них ніхто не згадує, я чую їх гірко-вологий з тихою болотністю аромат.

   Димність та густа вершковість, тягуча шоколадна бальзамність відволікли думки про весну. Аромат швидше нагадує вже шаманське вариво, магічне і трохи лякаюче.

   Здалася помадність троянди і я приготувалася насолоджуватися її красою, адже саме думки про це, як я вже згадувала, надихнули мене дістати Шамад. Але знову з'явився величезний гіацинт - соковито-гірко-зелений запах, підсилений вологою терпко-солодкуватою мшистістю.

   Черговий раз вершкова кремовість, яка повільно заповнює простір, доповнюється пухкою ваніллю. Солодка карамельність амбри підсилює це сприйняття. Chamade поступово стає оксамитово-теплим, огортаючим та лагідним.

   Анімалістичність, про яку я вже згадувала, з часом набула гірко-шкіряних відтінків. І знову бездонна і поглинаюча шипровість. І так безкінечно мінливо та прекрасно.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейтинг:
(Голосов: 2)
Оценка: 5

просмотров: 71

опубликовано: 09 февраля 2020

Посмотреть следующий блог

Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -