MaRS

Моя душа путешествует по духам,
как души других людей - по музыке.

Шарль БодлерАрхів документів

Vol de Nuit Guerlain


   "Є романи, які можна порівняти з парфумами. І ті, і інші не підвладні часу, вони надовго залишають у душі не чіткий, але в той же час відчутний слід."(с)

   Ці рядки стосуються і короткої та прекрасної історії про те, як нічний поштовий літак, який вилетів із Патагонії до Буенос-Айрес, потрапив у буревій, боровся із стихією, а в цей час на землі пілота чекала молода дружина. У 1931 році вийшов у світ роман Екзюпері "Нічний політ", а у 1933 році друг письменника Жак Герлен випустив однойменні парфуми, з вінтажним зразком яких мені все ще не вдалося познайомитися.

   Недавно я придбала 1 мл начебто старих парфумів Vol de Nuit Guerlain із флакону Rayonnant (Radiance) 60 мл. Враховуючи інформацію з сайту guerlainperfumes, це може бути випуск 1977-1983 років. Так як рідини дуже мало , і щоб не витрачати даремно, проявляю не аби яку силу волі та характер. До цього часу не нанесла повноцінно на шкіру, лише насолоджувалася з пробірки.

   Кілька днів тому на очі потрапив текст Екзюпері "Мистецтво маленьких кроків", який дуже схвилював своєю глибиною та красою. Щодня подумки повертаюся до цієї молитви і щоразу акцентую увагу на іншій фразі, хоча не можливо сказати, яка з них важливіша. Мимоволі пригадую Vol de Nuit Guerlain, який є у мене.

   А от сьогодні подумалось, що для пізнання цієї композиції мені потрібно було найбільше часу, найбільше терпіння та наполегливості. І це було своєрідне "мистецтво маленьких кроків", яке наблизило до прекрасного "польоту душі". Хоча я здогадуюся, що мій зразок туалетної води 2006 року, це лише бліда копія оригінального твору.

   Жак Герлен був перший, хто використовував у великих дозах гальбанум. Саме його трав'янисто-смолисто-гірким запахом розпочинається ароматна історія Vol de Nuit. Димність, через яку просвічується солодкість. Цитрусова кислинка. Восково-помадні альдегіди. Медово-гірко-солодкий нюанс флердоранжу.

   Завдяки моєму терпінню та наполегливості повільно аромат піддається розумінню. Один за одним розкриваються нові відтінки і з'являється складне, хоч і не яскраве, ольфакторне полотно.

   А на перший "погляд" ніби звучав лише сандал сухим солодкувато-деревним голосом, який швидко запудрився. З часом запах деревини стане маслянистою, іншим разом - просоченою гірко-шкіряними ознаками анімаліки.

   Шоколадно-кремовий ірис та волога землистість. Гірчинка нарцисів та помадна ніжність фіалки. Ледь помітна фруктовість троянди.

   Солодкість ванілі та кремова вершковість. Камфорність перцю та пряність. Тихі ознаки вінтажності і - в мить інтерес оживає, з'являється надія, що зараз почую щось особливе. Але далі вловлюю лише солодку тягучу карамельність, яка швидко стане солоною.

   Протягом кількох годин Vol de Nuit в туалетній воді розкривається і далі звучить тихо кремово-борошнисто. Шкода, що в цьому симпатичному сучасному звучанні не залишилося ознак тієї легендарної композиції, яка надихала у різні часи на створення інших парфумерних шедеврів.

   Але ж у мене є краплина парфумів...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейтинг:
(Голосов: 1)
Оценка: 5

просмотров: 50

опубликовано: 11 февраля 2020

Посмотреть следующий блог

Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -