MaRS

Моя душа путешествует по духам,
как души других людей - по музыке.

Шарль БодлерАрхів документів

Pikovaya Dama Xerjoff


   Два види мистецтва - парфумерія і література - тісно пов'язані між собою. Є багато романів, у яких згадуються парфуми, а аромати допомагають створити певний образ.

   Та й парфумери для своїх ароматних історій використовують літературні образи та сюжети романів. Наприклад, Mitsouko Guerlain та головна героїня роману Клода Феррера "Битва" японка Йорисака Мітсуко, Vol de Nuit Guerlain та "Нічний політ" Екзюпері, Tendre est la Nuit Majda Bekkali присвячений героїні роману С.Фіцджеральда "Ніч ніжна", а інший аромат бренду Mon Nom est Rouge - однойменному роману Орхана Памука " Мене звуть червоним", у компанії Ravenscourt Apothecary всі аромати на честь героїв британських творів ("Аліса в країні Чудес", "Грозовий перевал", "Гордощі та упередженість"), Love Tuberose Amouage присвятили Тетяні - героїні опери "Євгеній Онєгін"...

   Та можна ще багато інших прикладів пригадати чи розшукати, якщо мати натхнення та бажання. Та я лише планувала підвести до розмови про легендарну "Пікову Даму" - повість О.Пушкіна з містичними елементами, за якою П.Чайковський написав оперу. А італійський бренд  Xerjoff  випустив парфуми Pikovaya Dama,  з якими я мала щастя познайомитися ще минулої осені.

   Сьогодні Pikovaya Dama розпочинається кремовими альдегідами, льодяниковими цитрусами та борошнисто-солодкуватим запахом ірису. Як ніжно! Промайнула думка про подібність з якоюсь парфумерною легендою із минулого, але все ж із сучасним звучанням. Та в мить з'явилася пильність та відтінок "ретро" , що часто відлякує людей , які "не в матеріалі".

   Запах альдегідів поступово став щільним, густим, помітила і маслянистість і восковість, і "морозність". Якби я не знала аромату, то при сліпому затесті вирішила б, що це щось із далекого минулого.

   Тягуча карамельність та вершковість. Читаю свої враження про Pikovaya Dama і дивуюся, що так вдалося мені минулого разу помітити нюанси. Сьогодні ж аромат звучить так щільно, додати не вдається майже нічого, крім повторення про тягучу вершковість, яка повільно перетворюється на пухку солодкість для любителів гурманіки.

   Парфуми Pikovaya Dama присвячені саме літературному твору, а особисто у мене виникає асоціація з оперою, а точніше з оперними дівами - пишнотілими красунями з досконалою доглянутою білосніжною шкірою.

   У ароматі не спостерігаю ні драми, ні містики, ні характерних образів, ні азарту, лише розкіш театральної зали, пильні портьєри та товстий шар пудри на примадонні.

   Чи то я трохи розчарувалася, чи, навпаки, зраділа, що нічого захопливого не відбувається, і переключила свою увагу на інші справи.

   А Pikovaya Dama тим часом все розкривалася, повільно та підступно, як старі аромати, які випробовують на терпіння та наполегливість, і якщо тобі властиві такі якості, то у винагороду отримаєш дивовижної краси фруктово-помадно-кремовий аромат троянди, не менш красиве звучання ірису, шоколадний серпанок ладану, пряно-смолисто-деревні відтінки, солодко-кремову ваніль, гірку шкіряну маслянистість та спокусливу солодкувато-мускусну базу.

   Pikovaya Dama ніби стала такою ж пудрово-кремовою, але вже невагомою, як хмаринка, витонченою та тендітною. Це вже не оперна діва, це прима-балерина, яка танцює не Пікову Даму і навіть не Лізу, а саму ПРИСТРАСТЬ,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейтинг:
(Голосов: 2)
Оценка: 5

просмотров: 108

опубликовано: 05 января 2020

Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -