MaRS

Моя душа путешествует по духам,
как души других людей - по музыке.

Шарль БодлерАрхів документів

Nuit de Noel Caron


 

Злые духи! - Nuit de noеl...

Александр Николаевич Вертинский

Я опять посылаю письмо и тихонько целую страницы.

И, открыв Ваши злые духи, я вдыхаю их сладостный хмель...

И тогда мне так ясно видны эти черные тонкие птицы

Что летят из флакона на юг, из флакона "Nuit de Noel" ! . 

 

Скоро будет весна. И Венеции юные скрипки,

Распоют Вашу грусть, растанцуют тоску и печаль.

И тогда станут слаще грехи и светлей голубые ошибки,

Не жалейте весной поцелуев когда расцветает миндаль ! . .

 

Обо мне не грустите, мой друг ! - Я озябшая хмурая птица !

Мой хозяин - жестокий шарманщик - меня заставляет плясать ! -

Вынимая билетики счастья, я гляжу в несчастливые лица

И под вечные звуки шарманки мне мучительно хочется спать ! . .

 

Я опять посылаю письмо и тихонько целую страницы.

Не сердитесь за грустный конец и за слов моих горестный хмель...

Это все Ваши злые духи. Это черные мысли как птицы

Что летят из флакона на юг, из флакона "Nuit de Noel" !. .

 

   Ці поетичні рядки присвятив Олександр Вертинській Валентині Саніній, в яких прекрасні парфуми Nuit de Noel Caron назвав "злими". Я використала цю поезію не із-за ліричності чи якоїсь глибини, не тому, що вони мене розчулили чи схвилювали, а саме із-за того, що на мені Різдвяна Ніч Карон сьогодні звучить так, як поет написав - "злые духи".

   І це сталося вперше. Я пам'ятаю різні звучання: і квіткове, і помадне, і шипрове. А сьогодні не подібне на попередні, ніби це наше перше знайомство.

   Темне щільне звучання карамельно-димної амбри стає ще темнішим, пряно-гірким, з добре вловимими нюансами маслянистості, шкіри та анімалістичності. Містично, трохи лячно та одночасно фантастично. Це справді ніч - оксамитова чорнота відливає коричневим, сірим, синім, фіолетовим. Без жодного вогника, ліхтарика чи сяяння зірки.

   Повільно, нікуди не поспішаючи, з'являється солодкість іланг-ілангу. Ще не помітно ні сонячності квітки, ні льодяникового радісного голосу, але на темному тлі його поява радує та дає надію на розвиток.

   Поступово із смолисто-гірко-пряної темряви виринає запах деревини сандалу, який протягом звучання Nuit de Noel буде і солодкуватим, і мускусним, і маслянистим.

   Далі знову темнота ночі. І я вже подумала чи не зіпсувалися мої парфуми. Але ж зіпсовані не можуть ось так змінюватися, переливатися відтінками, хоча і гірко-пряно-бальзамними, димно-смолистими, тваринними. Це просто сьогодні Ніч видалася надто темною та довгою.

   І ось з'являється на мить помадність троянди. Солодка мармеладність промайнула і зникла, а через трохи помітила пухку ваніль. Невпевнено затремтів медово-фруктовий запах жасмину.

   Поки я внюхувалася у зап'ястя, не помітила, що навколо мене повітря наповнилося ароматом Nuit de Noel і створена аура дивовижно-прекрасна - солодкувато-квітково-карамельно-помадна, чуттєва, викликаюча захват та хвилювання, відчуття чогось ірраціонального, живого, невизначеного та такого, що важко описати. Найголовніше, що присутня та магічність, що буває у Різдвяну ніч. І мова не про комфорт біля вогнища у каміні, не про мороз на вулиці і, тим більше, не про смаколики.

   Далі запах чи винний, чи то підгнивших фруктів  змінився кремовим ароматом квітів, вершковістю, знову помадністю троянди, але вже з іншими відтінками.

   Близько до шкіри парфуми звучали протягом дня, чергуючись то запахом сандалу, то амбри. Солодкуватий мускус з'явився у базі. А ось шипровості, про яку я згадувала минулого разу, не було взагалі, навіть натяку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейтинг:
(Голосов: 2)
Оценка: 5

просмотров: 76

опубликовано: 06 января 2020

Посмотреть следующий блог

Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -