MaRS

Моя душа путешествует по духам,
как души других людей - по музыке.

Шарль БодлерАрхів документів

Alpona Caron


   Альпона (ранголі) - малюнок молитва - нанесення орнаменту на зовнішній стороні будинку, особливо на зовнішній стороні дверей, а також на добре розчищеній та утрамбованій площадці перед входом у будинок.

   "Альпона" - це остання парфумерна прем'єра компанії Caron перед війною (1939р) та лебедина пісня Ернеста Дальтроффа, яку він представив на виставці у Нью-Йорку. Композиція присвячена французьким (швейцарським?) Альпам та захопленню спортом і модою на лижні курорти.

   Як характеризує Ліззі Остром у своїй книзі "Парфуми.Історія ароматів": "Альпона" пахне оптимізмом, гірською бадьорістю та новаторським поєднанням квіткових нот та грейпфруту".

   Для мене "Альпона" - це цитрусовий орнамент із зелено-жовтих арабесків та гірко-солодко-помадна гармонія. А ще згадка про мелодійне та дзвінке повітря Альп, магічний вигляд гір та бажання неодноразово повернутися. Неодмінно побувати там влітку, весною, восени і, звичайно, зимою на лижному курорті.

   Альпона - це соковиті цитруси, з кислинкою, фруктовістю, радісною льодяниковістю, терпкістю та мильністю шкірки, гірчинкою, восковим нальотом і ще чимось добре знайомим і неймовірно приємним, прохолодним та свіжим.

   Димність бергамоту, як плавний перехід до іншої замальовки,- солодкувато-трав'янисто-пряно-ментольно-теплої, з ледь вловимою камфорністю, а іншим разом - запахом кори.

   Дістала на кухні чебрець, розтерла в пальцях і вдихнула запах, який хвилину тому точно так само звучав на зап'ясті. Неймовірно!!!

   Солодка соковитість апельсину несподівано підсилила мрії про літо і ще одне нестерпне бажання - потрапити на Амалфі.

   Чергування прохолоди і тепла, липкості та дзвінкості, гіркоти та апетитної солодкості.

   Гірчинка деревини змінюється карамельною помадністю, далі масляниста пряність з бальзамність. Дивна кремовість з лимонним присмаком доповнюється запахом сухої трави та духмяного сіна, квітковою медовістю. А через мить - волога землистість, а потім лікарські нюанси із аптеки, на зміну яким з'являється суха смолистість, яка у свою чергу перетворюється у борошнисту пудровість сандалу. І  так безкінечно.

   Яблучне пюре, мармеладність, висушені лимонні шкірки. Пухкий мускус, який пахне чистим тілом та дорогим милом. Я не чую ознак ні троянди, ні жасмину, ні орхідеї, але це не засмучує, бо постійно мінливі ароматні картинки не дають можливості втратити інтерес.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейтинг:
(Голосов: 2)
Оценка: 5

просмотров: 62

опубликовано: 19 января 2020

Посмотреть следующий блог

Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -